Sytuacja: Prezes zarządu spółki giełdowej otrzymał kilka milionów złotych premii w tym samym czasie, gdy firma odnotowała rozczarowujące wyniki finansowe. Błyskawicznie, wiodące krajowe gazety oraz portale internetowe doniosły o sytuacji. Artykuły pojawiły się w widocznych miejscach, a dodatkowo nazwisko Prezesa w przeciągu 24 godzin pojawiło się wśród 10 najlepszych wyników wyszukiwarki Google i pozostały tam przez miesiące. Komentarze zamieszczone przez internatów były miażdżące i kompromitujące wizerunek Prezesa.
Wyszukiwarki takie jak Google, mają tendencję do nadawania wiodącym gazetom oraz innych prominentnym mediom terenów wysoki autorytet i zaufanie. Tak więc, niepochlebny artykuł z górnej strony mediów stwarza szczególnie trudne wyzwanie dla wirtualnej reputacji, ponieważ takie teksty często pozostają wysoko w rankingu przez kilka miesięcy lub nawet lat. Stwarza to zawsze duże pole do popisów dla różnej maści „hejterów” oraz „trolli” internetowych, którzy aktywnie szkalują dobre imię zainteresowanego.

Rozwiązanie: Zespół do spraw analiz Apostołowie Opinii sporządził audyt wizerunku Prezesa rozumiany jako zebranie wszystkich, artykułów oraz komentarzy, które pojawiły się do tej pory w sieci. Dzięki szybkiej analizę prawnej zostały wyselekcjonowane wpisy do natychmiastowego fizycznego usunięcia. Dział prawny marki Apostołowie Opinii na podstawie uzyskanych informacji przygotował odpowiednie wezwania do administratorów portali, na których znajdowały się szkalujące, zniesławiające oraz nieprawdzie komentarze na temat Klienta. Dodatkowo zoptymalizowano internetowy profil Prezesa, aby zrównoważyć negatywne wrażenie z artykułu prasowego.

Rezultat: W ciągu kilkunastu dni zespół prawny Apostołowie Opinii usunął około 85% wpisów bez długotrwałych rozpraw sądowych, a artykuł w gazecie zatonął w wyszukiwarce Google poza pierwsze 30 wyświetlanych stron.